logo ГоловнаІсторії
Героїв
Благодійний
Аукціон
Контакти
ВІТАЛІЙ КОПТІЛЬ
ВІК: 37 років

МІСЦЕ НАРОДЖЕННЯ: Попасна

СЛУЖИВ: не військовий. Це звичайний житель Попасної. 

ЙОГО ІСТОРІЯ:

Наш сьогоднішній герой Віталій Коптіль – не військовий. Це звичайний житель Попасної. У своєму місті працював водієм на Донецької залізниці. Коли розпочалися масивні обстріли, він негайно покинув робоче місце та поїхав в село Троїцьке, а потім у Миронівку, щоб врятувати своїх та дружининих батьків.

Раптом знову почалися обстріли. Віталій потрапив у зону ураження міни та отримав тяжке поранення. Це сталося 22 січня. Про це розповіла дружина Віталія, Тетяна Коптіль.

«Когда он был на работе в городе Попасной, периодически там конечно происходили обстрелы. Но когда уже стало понятно, то, что это не периодически, а очень массивные обстрелы и село Троицкое, где живут его родители, рядышком находится, его просто начали бомбить без остановки. Он, естественно, сорвался с работы и поехал за ними. Приехал в село, забрал быстренько родителей, ему это удалось, и поехал в Мироновку. Лучше было выезжать через Мироновку. Это поселок Дебальцевского района, где живут мои родители.

Он должен был забрать их, но так как в Мироновке был массивный обстрел, им пришлось спуститься в бомбоубежище, в подвальное помещение. Они там просидели пол дня и когда это все немножко затихло, он вышел из подвального помещения, чтобы дальше планировать свое передвижение. И опять начали бомбить очень сильно, и недалеко от него разорвался снаряд. Он получил серьезное ранение», — розповідає жінка.

Точно не відомо скільки минуло часу від ураження Віталія до надання йому першої допомоги. Його помітили місцеві жителі та негайно відвезли до Світлодарська. Лікарі зробили все можливе, щоб зберегти життя чоловіку. Під безперервними обстрілами та не без допомоги військової спецтехніки, його довелося вивозити до Артемівської міської лікарні. З Артемівська тяжкопораненого вивезти було не просто. За словами дружини, у лікарні відмовили у дозволі на транспортування Віталія, вигадавши різні причини. Кожна хвилина була цінна, тому Тетяна прийняла рішення – шукати реанімобіль та везти чоловіка до Харкова самостійно.

«Отвезли его в город Светлодарск. Ему была проведена операция, которая длилась 4,5 часа, удалось ему сохранить жизнь. Он пролежал там 1,5 суток и начали снаряды уже лететь в город Светлодарск, где находилась эта больница. Его срочно нужно было оттуда вывозить. Связались с военными, военная скорая помощь помогла направить его на Артемовск. Но там нам отказали в скорой помощи, для того, чтобы переправить его сюда, в Харьков. Нам пришлось всеми усилиями искать здесь частный реанимобиль, чтобы из Артемовска его отправить в Харьков. И у воскресенье ночью мы привезли его сюда», - говорить Тетяна Коптіль.

ДІАГНОЗ:

Віталій отримав тяжке поранення у живіт. Також осколки потрапили в хребет, в результаті чого у нього відмовили ноги. Була видалена селезінка та частина кишечнику. В результаті потрапляння осколка, нирка розірвалася та почався перитоніт. Вже у лікарні в Харкові відмовила друга нирка. Лікарі діагностують стан Віталія, як тяжкий, критичний. Зараз він у реанімаційному відділенні підключений до апарату штучної нирки.

«Так как у него были серьезные повреждения брюшной полости по удалению селезенки и части кишечника. И почка одна. От удара произошло разможжение, начался перитонит. Сейчас у него отказала почка. В данном случае вся загвоздка в том, что отказала почка. Одной нет, а одна отказала. Сейчас его перевели в другую реанимацию, чтобы подключить к искусственной почке. Чтобы хоть как-то организм очищать от всего того, что ему капается и от шлаков и токсинов. Для поддержания его, чтобы он хотя бы был жив», - говорить Тетяна.

Завдання лікарів сьогодні – відновити нормальне функціонування другої нирки. Тільки після цього можна буде робити подальші прогнози. Це можливо тільки при проведенні процедур гемодіалізу, за допомогою яких очищується кров. Віталію вже зробили дві такі процедури, скільки ще потрібно – невідомо. Один такий сеанс коштує близько 2 тисяч гривень. Для сім’ї Коптілів – це не підйомна сума.


ДОПОМОГА КОШТАМИ:

Картковий рахунок Приватбанку: 4149 4378 5177 0667 Коптіль Тетяна (дружина).