logo ГоловнаІсторії
Героїв
Благодійний
Аукціон
Контакти
СТУЖЕНКО ВАСИЛЬ
ВІК: 32 роки

МІСЦЕ НАРОДЖЕННЯ: Кривий Ріг, Дніпропетровська область

СЛУЖИВ: мобілізований, 40-й батальйон територіальної оборони «Кривбас»

ЙОГО ІСТОРІЯ:

До служби в армії працював продавцем в гіпермаркеті в Кривому Розі. 18-го травня мобілізували. Коли відбувався розподіл, запитали про останнє місце роботи і вирішили, що я буду фінансистом батальйону. 
Наш комбат сам з Донбасу. Золотий чоловік. У нашого батальйону за перші два місяці боїв втрат взагалі не було. Якось два снайпера стали по нашому штабу стріляти. Ми вирахували звідки. Об'їхали їх на машині, щоб не злякати - півгодини об'їжджали, десь за кілометр марш-бросочком, тихесенько підкралися зі спини і виявилося, один поляк, другий чеченець. Живими ми їх не брали, їх ніхто живими не бере. На цій війні підлі снайпери. Порядний снайпер стріляє по офіцерах, по кулеметниках, а не по всіх підряд.

24 серпня я і ще п'ятеро хлопців розвозили боєприпаси по вогневих позиціях. На одній з точок нам завантажили сепаратиста, щоб ми його в штаб доставили. Близько п'ятої вечора, коли поверталися з завдання, потрапили у засідку. Сепаратисти перефарбували БМП під сили АТО - це дві білі смуги - і стали по нам стріляти. Накрили автоматичними гранатометами. АГС (автоматичним гранатометам) чинити опір сенсу немає. Вони по площах працюють як Гради, тут біжи - не біжи. Ось бачите (показує вм'ятини від поранень на тілі). Там же 28 зарядів.

Двоє наших числяться безвісти зниклими. Два інших встигли вистрибнути з машини біля посадки і в неї стрибнули, вони майже без поранень. Одного вбило.

Я все пам'ятаю. Два рази втрачав свідомість хвилин на п'ять. Коли наш ГАЗ 66 почав горіти, мені вже і руку, і ногу відірвало - я це усвідомлював. Сепаратиста осколком вбило. У мене рука на 360 градусів бовталася, а я боком, боком вистрибнув з "газону" і до посадки повз. Потім почув голоси та постріли, прикинувся колодою. Наших, які пропали безвісти, напевно, в полон взяли. Думка одна була - не вмерти в цьому полі. Лежав там години дві.
Витягли мене наші розвідники. Їх попросили десантників перекинути. Я з розвідниками розмовляв, вони сказали, що якби не десантники, вони б нікуди не поїхали в той день.

Забути все? Таке швидко не забудеш. По-любому будеш згадувати. П'ятка у мене сильно свербить зараз. Буває одночасно нога і долонька як зачешутся - хоч на стінку лізь. (Сміється) А їх-то немає вже.

ДІАГНОЗ:

Ампутована права верхнья кінцівка до рівня передпліччя та ампутована права нога до стегна на рівні верхньої третини. Потрібні кошти для відновлення та реабілітацію.


ДОПОМОГА КОШТАМИ:
Картковий рахунок Приватбанку: 4731 2171 0584 3781 (Олена Миколаївна Стуженко - мати)