logo ГоловнаІсторії
Героїв
Благодійний
Аукціон
Контакти
СТЕПАНЕНКО ФЕДІР 
stepanenko-big

ВІК: 37 років

МІСЦЕ НАРОДЖЕННЯ: м.Обухів, Київська область

СЛУЖИВ: Офіцер запасу. Мобілізований. Військовий фах – війська ПВО, однак потрапив служити в артилерійські війська. Служив замполітом, заступником командира батареї з питань роботи з особистим складом в 72 Білоцерківській механізованій бригаді. Завдання у армійців було – постійна вогнева підтримка. Своїми діями врятували 25 десантну аеромобільну бригаду.

ЙОГО ІСТОРІЯ:

Дуже вдало відбивали не одну атаку ворогів, «Стріляли по всьому Донбасу», — як каже Федір. Воювали на кордоні й пробували відбити ділянку кордону, однак потрапили в засідку. Під час бою Федора було поранено.
А його бригаду оточили в кільце. Бригада провела в оточенні 40 днів. Багато бойових друзів Федора не хочуть згадувати цей час. Це був час голоду, холоду, тихого й немічного стану. Хлопці потрапили в облогу між містами Ізварине та Червонопартизанськ 11 липня 2014 року.

СПОГАДИ ОФІЦЕРА:
«Мене, пораненого й у важкому стані, врятували останнім. Інші пораненні бійці потрапили на російську територію. Двоє молодих хлопчиків загинули на очах. Де їх поховали, навряд чи відомо, таке пекло там було.
Ті, хто був в оточенні мають важкі проблеми з психікою. Навіть від собачого гавкотіння забиваються під ліжко, очікують там обстрілу… Та й голод переносити було несила.  Нам пощастило. У нас був командиром «китайський єврей» (жартую). Він постійно ходив з чорною генеральською валізкою. Нікому не довіряв, не передоручав її. Але коли зовсім сутожно стало – всі свої консерви та припаси шматочками ділив на всіх нас й нагодував усіх
».

 

ДІАГНОЗ:
Федір отримав поранення поблизу Ізварине. Осколкові поранення обличчя, вибиті зуби, розірвана щока.
Поранення бедра, необхідне поетапне нарощування тканин та шкіри. Важкопоранені внутрішні органи кишково-шлункового тракту: чисельні поранення кишкової системи, підшлункової залози, внутрішні запалення та отруєння. Два тижні провів в реанімації. Переніс 5 хірургійних операцій. Виснажений фізично. Потребує довгого періоду реабілітації.

 

СІМЕЙНИЙ СТАН:
Одружений, батько 2-х дітей, донька 8 років та син 2,6 роки

 

ДОПОМОГА КОШТАМИ:
Дружина Ліля, тел.: 098-255-95-66
6 палата невідкладної хірургії, 3 поверх

Історію записала Лара Мудрак