logo ГоловнаІсторії
Героїв
Благодійний
Аукціон
Контакти
КРАСНОВСЬКИЙ СЕРГІЙ
krasnevskiy-big

ВІК: 47 років

ДАТА НАРОДЖЕННЯ: 30 травня 1967 року

МІСЦЕ НАРОДЖЕННЯ: м. Маріуполь

СЛУЖИВ: спочатку сказав, що не може розкривати таємниці. В довгій розмові далі стало зрозуміло, що був розвідником в стані ворога, а саме в армії, так званої, ДНР. “Моє завдання було добувати інформацію у ворогів”.

ЙОГО ІСТОРІЯ:

Почав свою розповідь з того, що нинішня інформаційна традиція багатьох політиків зашкодила йому. В одній із програм «Шустерlife» один відомий політик розказав про геройство Сергія в стані ворога, що особисто терорист Гіркін наказав зловити й знищити його, що завдяки таким донецьким героям схід завжди буде українським. Все було б добре, якби серед цієї інформації не прозвучала ще й фраза про 8-му сотню з Майдану. Саме через координацію військових й почали пошуки Сергія терористи.

— Що було для Вас настрашніше за останні півроку: від Майдану до війни на Сході?

Коли почали захоплювати Донбас, це відбувалося на наших очах й спочатку нічого не робили на спротив. Просто все поступово захоплювали. Донецька влада нічого не робила. Й загального державного рішення не було. Поява ДНР, ЛНР, «Восток», «Освободительное движение». Рішення в.о. Президента О. Турчинова з’явилося значно пізніше. Й лише в травні я зміг виконати своє завдання: в лавах ДНР шукав інформацію й передавав її в штаб Національної Гвардії.

— Як Вас затримали після викриття інформації хто ви є насправді?

7 липня в м. Горлівка, на виїзді, мене «підрізали» дві машини, витягли з мого авто, одягли наручники й кинули до якогось сараю. Я був переконаний, що у мене хороша «легенда» й документи. Однак знайшовся таки маріупольчанин, який знав мене по мирному життю, знав, що я був на Майдані й допоміг терористам мене викрити. В приміщенні донецького УБОЗу, на якому висіла саморобна табличка «НКВД» я провів, мабуть, кілька тижнів. Й хоча від катувань я жодного разу не втрачав свідомість, я не знаю скільки точно часу я там провів. Катування та допити були щодня. Тримали в підвалі.
Перші дні просто катували...

— Ви можете сказати, як катували?

Та, підручними засобами. Молотком по губам. Цвяхи забивали в ключицю. Електрошок. Припалки. Перші дні пробував «давати здачі». Потім зрозумів, що це невиграшна тактика. Просто намагався терпіти біль й не втрачати свідомість. Керував допитами «Бєс». Коли набридли катування «простими підручними засобами», почали прострілювати ноги. Але не кістки, а м’які тканини. Коли прострілюють м’які тканини, біль спочатку різкий, але ходити можна. Стріляв колишній міліціонер. «Циганом» його звуть. Але все закінчилося чисельними пострілами в ноги та бедра. Я лежав в калюжі своєї крові, а терористи влаштовували гру «стрільба по кабанчику». Кулі мали проходити навиліт черед м’які тканини. Одна з куль досі знаходиться в бедрі. 

Напівживого, в агонії його викинули на площі. Так роблять для “повчання мирного населення”. Однак двоє студентів, вночі затягли до Донецької обласної лікарні. Так його й врятували. В Київському військовому госпіталі з 13 серпня.

— Чим ви займалися в мирному житті?

Очолював фіто-санітарну лабораторію в м.Маріуполь.

ДІАГНОЗ:
Відкритий перелом бедра, прострілені руки, одна куля залишається в бедрі. Два тижні пробув в реанімації. Всі два тижні переливали кров через велику крововтрату.

 

СІМЕЙНИЙ СТАН:
Одружений, донька й син. Нині в Києві, як родина переселенців. Мешкають тимчасово в гуртожитку.

 

КОНТАКТИ: 
Телефон Сергія +38 (096) 587 93 44 
Для надання допомоги можна з’язуватися напряму з Сергієм.