logo ГоловнаІсторії
Героїв
Благодійний
Аукціон
Контакти
ФЕДОРИН РОМАН 
 

ВІК: 21 рік

МІСЦЕ НАРОДЖЕННЯ: село Птича, Дубенського району, Рівненської області

СЛУЖИВ: солдат Збройних сил України, 55-та окрема бригада зв'язку

 

ЙОГО ІСТОРІЯ:
 

«В жовтня 2013 року я приступив до служби за контрактом в авіації в місті Броди, потім перевівся в 55-у бригаду зв'язку. 

Точну дату бою в якому я отримав поранення не пам'ятаю. На місце, де відбувся бій, ми приїхали вночі колоною, в складі якої було близько 40-ка машин. Спочатку ми взагалі не знали, куди їдемо. По прибуттю на місце вночі нам було поставлено завдання розгорнути табір і зміцнити позиції. Під час розгортання табору я був в ролі зв'язківця і налаштовував зв'язок, розставляв телефони. Разом зі мною був мій командир, майор (зараз він на передовій АТО). 
Після я працював в якості водія чергової машини, возив всюди наших людей. Через приблизно два тижні мене відрядили до 80-й артилерійської бригади, з бійцями якої ми вирушили в бік кордону, там я також був в ролі водія. Потім ми перемістилися на ще одну точку, вели обстріл по позиціям десь в лісосмузі на кордоні. Потім переїхали за 8км від міста Щастя і там зайняли позицію. Я там перебував останні два тижні перед отриманням поранення, був у ролі водія, брав участь у розрахунку при вчиненні бойових дій в 
Луганську.
На перших порах на нас терористи здійснювали напади, але вони були незначними, вони практично не потрапляли в нас. Нам вдалося навіть взяти в полон близько 15 терористів. 
Полоненими були різні люди, хтось був в цивільному, хтось в схожій на військову форму, всім їм було близько 40 років. 
8 липня на блок-посту близько міста Щастя терористи здійснили обстріл по нашому розташуванню з установок «Град». Я пам'ятаю про події цього дня, але тільки те, що було до поранення. Близько 13:00 ми сіли обідати. Буквально через 10 хвилин після цього, пролунали вибухи, потім ще і ще. 
Мене поранило осколком, я побачив, що в радіусі 4-х метрів я був єдиним, кого зачепило. Решту бійців не бачив вже, оскільки через рани я не відчував ногу. Упав, нікого ніде не бачив окрім неба. Мені відразу товариші, які перебували поблизу наклали джгут. Потім занесли в бункер, там медики з нашої колони вкололи знеболююче. Потім я на хвилин 15 виключився... Потім пам'ятаю, що прокинувся після операції ... »


14 серпня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.


ДІАГНОЗ:
Важкі поранення, ампутація ноги.
Роман спершу лікувався в Тернопільському госпіталі, літаком перевезли до Києва, де ногу ампутували через гангрену. Однак не втрачає оптимізму, розмірковує про паролімпійські змагання.
 

ДОПОМОГА КОШТАМИ:

Банк «Фінанси і Кредит», картковий рахунок 4476 0701 0094 2275 Федорин Роман Анатолійович.