logo ГоловнаІсторії
Героїв
Благодійний
Аукціон
Контакти
ФЕДОРЧЕНКО ОЛЕКСАНДР

МІСЦЕ НАРОДЖЕННЯ: село Ободи, Білопільський район, Сумська область

СЛУЖИВ: кадровий офіцер, начальник відділення управління бойового командного пункту 25-ї повітряно-десантної бригади

ЙОГО ІСТОРІЯ:
Потрапив під обстріли «Градами» і був поранений в населеному пункті Нижня Кринка.

У нас поняття "боягуз" - нема. В повітряно-десантних військах трусів практично немає. Чесно кажучи, всі молодці. Ніхто не кидав зброї, більш того, кидалися допомагати тим хлопцям, які отримали поранення. Навіть мене, коли ногу відірвало, хлопці, незважаючи обстріл з «Градів» який тривав затягли в безпечне місце, зробили перев'язку ноги.

У Вуглегірську під час виконання поставленого завдання по заняттю цього населеного пункту загинув мій товариш, однокашник Діма Жуков - бойовий, сміливий офіцер. Він зі своїми солдатами знаходився за будівлею, і прямо посеред них упала міна, в результаті - п'ять трупів. Хлопці, які перебували в 15 метрах від них, не кинулися тікати, а навпаки спробували надати допомогу. 
Я не хочу применшувати заслуги інших частин, але я пишаюся, що перебуваю 25-ій бригаді. Починаючи від командира частини, який не носить велику корону, що не обідає десь в окремому наметі, як я чув, деякі командири собі дозволяють, він завжди сидить за столом з нами. Тобто по-простому, по-нормальному. І ось ця простота просочує довірою до нього весь особовий склад. Починаєш розуміти, що таке десантне братство. 

24 числа на День Незалежності, як зараз пам'ятаю, тільки з товаришем проговорили: у Києві зараз парад, цікаво подивитися, що там за парад. І буквально через кілька хвилин перед нами почали розриватися снаряди «Градів». Незрозуміло, звідки вони прилетіли. Так нас привітали зі святом. Я впав на землю і автоматично поповз під машину. Заліз, лежу. Там швидко міркувати починаєш, що час аж призупиняється. Починаю міркувати, що лежу під машиною з повними баками бензину. Осколок потрапить, і ця моя могила буде. А до окопу метра три, не більше. І ось ці три метра я вирішив швидко перебігти. І вже пірнув до окопу, щучкою можна сказати, і не встиг трошки зовсім. Почув сильний, тупий удар в ногу ззаду. Я впав на дно окопу, перекинувся на спину, піднімаю ногу, а нога висить на колоші. І якесь сухожилля залишилося, бо намагався поворухнути пальцями ніг - два пальця ворушаться.

Дорогою до Харкова вже розуміли, що мене вони не довезуть через втрату крові. Подзвонили в Харків, спасибі їм звичайно, звідти машина виїхала назустріч з кров'ю. Я вже не дихав, був на примусовому диханні. Мене підзаправили кров'ю. Сказали, що народився в сорочці. Ну, і, напевно, просто дуже хотів жити, бо сім'я, двоє дітей, дружина, мати.

 

ДІАГНОЗ:
Ампутована нога, Олександру необхідні гроші на протезування і подальшу реабілітацію.

ДОПОМОГА КОШТАМИ: 
Карткові рахуноки Приватбанку: 5168 7423 4888 3848 або 5168 7423 1253 3130 (Федорченко Олександр Сергійович)