logo ГоловнаІсторії
Героїв
Благодійний
Аукціон
Контакти
БАБЧЕНКО ОЛЕКСАНДР

 
 

ВІК: 34 роки

МІСЦЕ НАРОДЖЕННЯ: місто Суми

СЛУЖИВ: боєць 92-ї окремої механізованої бригади

ЙОГО ІСТОРІЯ:
Я отримав повістку під час першої хвилі мобілізації. У військкоматі сказали чекати дзвінка. Подзвонили лише під час третьої хвилі. Я відслужив в армії, закінчив школу прапорщиків у Миколаєві. Призвали - треба йти.
Для мене 6 - особливе число. 6 серпня мене мобілізували, 6 вересня відправили в зону АТО, 6 жовтня під час бою я отримав поранення.
Я потрапив до розвідувальної роти, в 92-ту окрему механізовану бригаду. Нас навчали у Харківській області. Готували серйозно: за місяць я дізнався більше, ніж за два роки строкової служби. Але головне - за цей час ми стали єдиним організмом. На війні дуже важливо, щоб один одного розуміли з півслова. Аж до того, що якщо в темряві хтось кашляв, я міг на слух сказати, хто це. Потрапив до Луганської області, в селище Щастя. Воювати всім важко: страшно бачити смерть. І тим, хто сильніший, і тим, хто слабший. Якщо людина каже, що у нього немає страху, я думаю, він сам його не усвідомлює.
Я був розвідником. 6 вересня мені потрібно було вивести хлопців з поля бою. Вони йшли за мною. Ми потрапили під мінометний обстріл. У п'яти метрах від мене вибухнула міна, весь удар припав на мене, але їх теж зачепило. Я відчув удар в груди і ноги. Чую, мені кричать: "Біжи!" А як бігти, якщо ноги відбиті? Я відповз в посадку на ліктях. Мене витягли наші хлопці. Мінометний обстріл тривав, але вони повернулися за мною. Я цього не забуду. У момент небезпеки людина справжня, всі маски спадають. Видно, хто є хто.
Спочатку не відчував нічого, потім стала сильно боліти голова. Останнє, що я пам'ятаю - мене затягнули в БТР. Отямився в реанімації, в Харківській лікарні. Дізнався, що мені ампутували ногу, і у мене була клінічна смерть. Потім мене відправили до Київського військового госпіталю.

 

ДІАГНОЗ:
У Олександра мінно-вибухова травма, осколкові вогнепальні поранення ніг та грудної клітки. Ампутована ліва нога. Його родині потрібно зібрати близько 300 тис. гривень для поїздки до Німеччини та оплати сучасний протез.

ДОПОМОГА КОШТАМИ: 
Картковий рахунок Приватбанку:  5168 7572 7230 9230 на ім'я Бабченко (Куценко) Ганна Володимирівна (дружина)