logo ГоловнаІсторії
Героїв
Благодійний
Аукціон
Контакти
ПАШКОВ СЕРГІЙ 
paskov-big

ВІК: 19 років

МІСЦЕ НАРОДЖЕННЯ: Сумська область.

СЛУЖИВ: солдат строкової служби. Був призваний до лав війська 28 жовтня 2013 року. 

ЙОГО ІСТОРІЯ:

В травні цього року його відділення отримало наказ прибути в зону АТО під м. Слов’янськ. Після прибуття за декільк днів його відділення було розформоване під охорону блок-постів довкола м. Ізюм. «Це були своєрідні КПП. Вони зовсім не були облаштовані. Звичайні окопи, а довкола ліс та кущі. Ми мали контролювати та перевіряти людей, авто, всі перевезення та переходи. Щодня відбивалі атаки сепаратистів та найманців. Було небезпечно. Було дуже страшно». Вся його служба проходила на цьому блок-пості. Власне до самого поранення Сергій там й знаходився. Майже весь травень утримували оборону. Всі бійці вистояли, як один. Якщо й були поранення – то їх вважали за подряпини. 29 травня отримали наказ керівництва вирушати на ротацію й відбули на військову базу. Обстріл з гранотомету, під який потрапив Сергій з бійцями, забрав життя одного з них. Інші шестеро отримали поранення. Сергій отримав найважчі поранення.

СПОГАДИ СОЛДАТА:
«Війна це просто жах, жах, жах. Ми ж дуже мирна нація... Мене зачепило кулями та уламками мін. Після поранення все було, як в страшному уповільненному сні. Я дивився на свою ліву ногу, яка лежала біля мене. Нога трималася на одному живому м’язі. Мені здавалося, що міг погляд назавжди застряг на цій картині. Я не міг заплющити очі, чи відірвати погляд. Потім дуже швидко приїхала швидка допомога. Мене привезли в районну лікарню м. Ізюм. Залатали там ногу. Потім швидко переслали до госпіталю в м. Харків. Далі – Київський військовий госпіталь”. 
Сергій навіть не пам’ятає скільки операцій він пережив. Вже збився з ліку. Лікарі говорять, що доведеться ще пережити з десяток операцій.

ЙОГО МРІЇ:
Продовжити навчання в Сумському відділенні Харківського національного університету внутрішніх справ, на юридичному факультеті. Він й досі знаходиться в академічній відпустці, яку взяв минулого року. Взяв академічну відпустку й пішов служити.

ДІАГНОЗ:
Вогнепальне поранення внутрішніх органів брюшини, пошкоджений кишковик, пряма кишка, пошкоджене ліве бедро, роздроблені кістки, ліва нога відірвана. Поки що нога на витяжці та на металевому стрижні для нарощування тканин та шкіри. Шансів мало, однак вони є! Лікарі мають надію, що ногу можна врятувати. В Київському військовому госпіталі з 2 липня.

ДОПОМОГА КОШТАМИ:
Картковий рахунок 6762-4667-1311-1399 (оформлений на маму).
4 палата хірургії, 3 поверх

КОНТАКТИ:
Телефон Сергія: 095-627-33-38
Мама Ірина Миколаївна, тел.: 066-297-79-78

Історію записала Лара Мудрак