logo ГоловнаІсторії
Героїв
Благодійний
Аукціон
Контакти

 

«Коли бачиш очі тих, хто допомагає – біль стає меншим»

Представники Aspen Ukraine Initiative передали грошову допомогу родинам двох поранених бійців – Івана Кушнєрьова та Андрія Усача (їхні історії можна подивитися на сайті Українські герої).

Гроші у сумі 402 625 грн. були зібрані під час другого щорічного Різдвяного благодійного вечора, де відбулося два аукціони: «Відкритий» – зібрано 367 500 гривень та «Тихий» – зібрано 35 125 грн.

Родини українських поранених героїв героїв отримали по 130 000 гривень. Від спільноти Aspen Ukraine Initiative з героями та їх родинами 29 грудня спілкувалися Лілія Млінарич, Анжеліка Рудницька та Лариса Мудрак.

Івана Кушнєрьова та його маму Ірину Іванівну, яка постійно знаходиться поруч з сином, провідали у Київському військовому госпіталі. Від родиниАндрія Усача на зустрічі був присутній брат – Сергій. Сам Андрій готується до чергової операції у Львівському військовому шпиталі. У Андрія Усача це буде вже 15-та операція за останні шість місяців. Іван Кушнєрьов може вже по-трошку вставати, переніс декілька операций з відновлення ока. Власне, пробний протез вже поставили. А зір на іншому оці почав поволі відновлюватися. Хоча місяць тому таких шансів лікарі не давали.

Обидві родини висловили всі можливі й відомі слова подяки за допомогу. Для обох родин – це шанс на життя.

Мама Івана Кушнєрьова сказала: «Мені потрібно десь брати сили життя, тому що мої сили не такі й великі, щоб щодня боротися з бідою. Дуже дякую, що запросили мене на Різдвяний благодійний вечір й дали можливість зрозуміти, хто ж допомагає. Тому що безіменна допомога – це дуже добре. Але коли бачиш очі людей, які при тобі віддають свої гроші – це вже інше відчуття. Присутність серед вас дала мені можливість знайти лікаря, який допоможе з пересадкою або протезуванням пальців на руку мого сина – це аспенівець Вадим Соколовський (Аспен 7). Починаючи з 21 грудня він постійно консультує нас з сином й вже провів для нас спеціальний консиліум. Також дуже розчулена подарунком картини й автографом. Це перша й така важлива справжня авторська картина в моєму житті».

«Ваня - неймовірний оптиміст. після зустрічі з ним соромно навіть думати про власні проблеми. Дякую усім за допомогу Івану та Андрію!», - наголосила Анжеліка Рудницька.

Брат Андрія Усача, Сергій, сказав: «Я не знаю, як написати Вам подяку. Тому що вона має бути такою великою-великою, як плакат!» А дружина Світлана в телефонній розмові сказала, що тепер вони будуть все життя вірити в новорічні дива та людей України.

Картини для благодійного аукціону передали: з колекції «ЯГалерея» Павло та Анна Гудімови; з власних колекцій - Ганка Третяк, Світлана Зозуля, Анатолій Амелін; власні роботи передали для аукціону художники Олеся Драшкаба та Ганка Третяк. Також додаткові лоти надали Дмитро Павлов та арт-спілка «Бірючій». Всього на аукціоні було представлено 16 лотів молодих талановитих українських митців.

«Мобільні пересувні госпіталі – шанс порятунку сотень й тисяч бійців»

Також 114 668 гривень передано на забезпечення мобільного пересувного госпіталю медичної служби 93 ОМБр в смт. Черкаське Дніпропетровської області. На ці кошти буде придбано турнікети для зупинки кровотечі, шини пневматичні, пнемо-ноші, ковдри для обігріву поранених, шовний матеріал та інше необхідне спорядження.

Медична служба 93 ОМБр (Окрема механізована бригада) представлена медичною ротою та медичними пунктами батальйонів (дивізіонів). Штат медичної служби нараховує 107 чоловік, з них 17 лікарів, які мають різні категорії за своєю спеціалізацією (лікарі вищої та першої категорії).

Медична служба в даному обсязі розпочала свою роботу в квітні 2014 року. З квітня місяця особовий склад медичної служби брав безпосередню участь в зоні проведення заходів АТО, за цей час було врятовано життя та здоров’я більш ніж 400 військовослужбовцям, надавалась допомога цивільному населенню.

Лікарі 93 ОМБр виконували та виконують бойове завдання в багатьох населених пунктах Донецької області (Пєскі, Добропілля, Авдіївка, Констянтинівка, Артемівськ, Тоненьке, Ясинувата, Дебальцево, Донецький аеропорт).

Пропозиція щодо забезпечення мобільного госпіталю була надана Aspen Ukraine Initiative волонтером Нелею Білоус. Вона складається з наступних позицій:

Усі фото, чеки, квитанції та документи щодо закупівлі будуть опубліковані.

sorka
Богдан
Сорока
medved Любомир
Медвідь
ostriychuk
Іван
Остафійчук
drashkaba Олеся
Драшкаба
belov
АНАТОЛІЙ
БЕЛОВ
gnilitskaya
Ксенія
Гнилицька
tretyak
Ганка
Третяк
semisuk Іван
Семесюк
badin
Єгор
Бадін
 

Богдан Сорока

(нар. 1940) – український графік, учень Львівської національної академії мистецтв. Перший завідувач кафедри промислової графіки Львівської національної академії мистецтв. Син члена ОУН, організатора руху спротиву в’язнів. В 1969 році створив перші твори-лінорити, як іллюстрації до поезій Ігоря Калинця «Відчинення вертепу». Їх видрукували у Лондоні під назвою «Поезії з України». За це його твори та ім’я стали забороненими в СРСР на декілька десятиліть. Автор графічних ілюстрацій до творів Тараса Шевченка, Лесі Українки, Романа Іванничука, Василя Стефаника. Роботи митця представлені в музеях України, Литви, Бельгії, США.

Любомир Медвідь

(нар. 1941) – професор, академік Академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України. Навчався у видатних майстрів – Романа Сельського та Карла Звіринського. Створив розписи у храмах: с. Суховоля(Львівської обл), м. Оттава (Канада), м.Львів. Брав участь у розписах Собора Святого Юра у Львові. Твори художника зберігаються у Національному художньому музеї України (м.Київ), також у Львівській, Хмельницькій та Запорізькій картинних галерея, Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові, приватних колекціях США, Канади, Німеччини та інших країн.

Іван Остафійчук

(нар. 1940) – лауреат Шевченківської премії (2007), член Національної спілки художників України. Графік-ілюстратор, навчався у Романа Сельського та Карла Звіринського. Починаючи з 1996 року експонується в Україні та закордоном, має золоту відзнаку IX Бієнале графічного мистецтва у м. Брно (1980). Ілюстрував книги Л. Костенко, М. Вінграновського, Д. Павличка. В 1996 році виїхав закордон, працював у Хорватії та Канаді. В 1992 році повернувся до Львова. Твори митця зберігаються в Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові, Львівській галереї мистецтв, в приватних колекціях в Канаді, США та Європі.

Олеся Драшкаба

(нар. у ХХ ст.) - український графік та дизайнер. Професійну освіту здобувала у Львівській академії мистецтв та Національній академії образотворчого мистецтва й архітектури. Стипендіат Академії мистецтв у Вроцлаві. Має срібну і золоту нагороди Takasaki International Art Competition (Японія). Провела низку виставкових проектів, персональних і групових, в Україні та за кордоном. Обіймає посаду креативного директора рекламної агенції Publicis Visage. Читає публічні лекції з образотворчого мистецтва, дизайну та реклами, зокрема на фестивалях ArtiShock та Гогольfest. Твори художниці є у приватних колекціях українських, польських та австрійських поціновувачів мистецтва

Ксенія Гнилицька

(нар. 1984) – художниця, випускниця Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури, «Нової хвилі». Донька легендарного київського митця Олександра Гнилицького. Учасниця арт-групи «Р.Е.П.». Персональні виставки в Україні, Німеччині, Швеції, Естонії, Росії, Хорватії, Польщі, Італії. Увійшла до числа двадцяти митців, обраних з усього світу для участі у міжнародному проекті «Мистецтво двадцятирічних». Авторка жорстко актуальної роботи «Житіє президента». Від цієї авторської роботи відмовились практично всі галереї столиці України. Посіла 19 місце в рейтингу 50 найвпливовіших людей сучасного українського мистецтва.

Ганка Третяк

(нар. 1976) – художниця, дизайнерка, режисерка. Випускниця художньо-графічного факультету Криворізького державного педагогічного університету. Організатор мистецького фестивалю ArtiShock в рамках Коктебель Jazz Fest, співавтор промопроекту Національного художнього музею України «Живе мистецтво», засновниця галереї ХудГраф (м.Київ). Твори художниці знаходяться у приватних колекціях України та Європи.

Іван Семесюк

(нар. 1979) – художник, антрополог, письменник. Випускник Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, член Національної спілки художників, Спілки дизайнерів, голова «Союзу Вольних Художників». Працює з гострою проблематикою сучасності, торкається дражливих і болісних тем, розкриває і оперує соціальні проблеми. Критики називають його манеру сатиричною, але з любов’ю до сучасників. Учасник понад 80 виставок та проектів в Україні та за кордоном. Твори митця в приватних колекціях України та в Музеї декоративно-прикладного мистецтва у Києві.

Єгор Бадін

(нар. 1979) – художник й дизайнер, випускник художньо-графічного факультету Криворізького державного педагогічного університету. Учасник мистецьких акцій та фестивалів, зокрема Коктебель Jazz Fest. Як дизайнер, працював над корпоративним стилем ТЦ Dream Town, проекту Frankofonia, Київського міжнародного кінофестивалю, Human Rights Film Festival. Твори художника знаходяться у приватних колекціях українських та європейських митців, бізнесменів та політиків.

Анатолій Белов

(нар. 1977) – український художник-графік, перформер і музикант. Має диплом Національного технічного університету України (книжковий дизайн). Борець за мирне співіснування людей з різними філософіями, орієнтаціями та поглядами на життя. Автор провокативних і відвертих мистецьких проектів. Входив до художнього угрупування Р.Е.П, учасник музичних проектів Пінопласт, Emblika Quali та Людська подоба. Брав участь у резиденціях Центру сучасного мистецтва Джорджа Сороса в Києві (2005) та Асоціації сучасного мистецтва Rotor у м. Грац (2009). Учасник мистецьких проектів в Україні, Польщі, Австрії, Німеччині та Росії.